Padají vám vlasy? Zkuste ricinový olej

Oleje se poslední dobou těší stále větší oblibě v kosmetice. Důvod? Jsou levné, dlouho vydrží a mají spoustu využití. Některé z nich,…

Oleje se poslední dobou těší stále větší oblibě v kosmetice. Důvod? Jsou levné, dlouho vydrží a mají spoustu využití. Některé z nich, jako například olivový, kokosový či meruňkový, již zná kdekdo. Stále však existují i takové, o kterých jste možná ještě neslyšeli, a přitom by rozhodně stálo za to je vyzkoušet. Co takhle olej ricinový? Pojďme se na něj podívat zblízka.

Rychlejší růst vlasů i řas

Ricinový olej je známý především díky jedné věci: urychluje růst řas. Ač se to zdá jakkoli neuvěřitelné, stačí si projít nejrůznější internetová fóra, kde nadšené uživatelky potvrzují, že po pravidelném nanášení tohoto oleje na řasy se výrazně urychlil jejich růst. Aplikace oleje na řasy má však i své minusy, především proto, že ricinový olej oči umí nepěkně podráždit. Bez obav ho však můžete používat na vlasové zábaly a výrazně tak urychlit růst vašich vlasů.

Pro koho je vhodný?

Používat jej může takřka každý. Ideální je však ricinový olej pro vlasy poškozené a suché. A taky pro ty z vás, které trápí roztřepené konečky. Pro takové bude zkrátka pohlazením po duši, vlasům dodá sílu. Stejně tak bývá skvělým pomocníkem v boji proti jejich vypadávání.

Jak ricinový olej používat?

Ricinový olej je dost hustý, je proto dobré ho před použitím zředit například s jiným olejem, jako je třeba kokosový, pak se s ním bude lépe pracovat. Nanášet jej můžete jak po celé délce vlasů, tak na pokožku hlavy, kdy olej působí i na vlasové kořínky. Zábal uděláte jednoduše – olej naneste na čisté, suché vlasy. Pro viditelnější výsledky vlasy přikryjeme, například igelitem či ručníkem, můžeme nahřát fénem a necháme asi dvacet minut působit. Poté  omyjeme šamponem.

Rada na závěr

Pokud máte doma malé zvědavce, měli byste ricinový olej schovat někam, kde jej děti nenajdou. Po vnitřním užití totiž působí jako silné projímadlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *