Vlasy v menopauze

Přirozený proces u ženy, při kterém dochází ke ztrátě menstruace a velkým hormonovým kolotočům. Tak by se dala ve zkratce popsat…

Přirozený proces u ženy, při kterém dochází ke ztrátě menstruace a velkým hormonovým kolotočům. Tak by se dala ve zkratce popsat menopauza. Ve skutečnosti se však jedná o daleko složitější situaci, kdy nejedna žena propadá depresi, má problémy se spánkem, zapomíná, je podrážděná. Tím to však nekončí. Mnoho žen se navíc musí vyrovnat s tím, že jim začnou nadměrně vypadávat vlasy. Co se dá tímto problémem dělat a proč k tomu vůbec dochází?

Příčina vypadávání

Kromě dědičnosti při vypadávání vlasů hraje během menopauzy velkou roli právě hormonální změna. Poklesne ženský hormon estrogen, což má negativní vliv na vlasové kořínky. Vlasy jsou slabší, lámou se, snadno vypadávají. Můžou vznikat například kouty či lysiny. Zvýšené vypadávání vlasů se tak dá v tomto období označit za normální.

Jak s tím bojovat

Ačkoli přírodu nezastavíte a budete se muset alespoň částečně smířit s tím, že stárnutí je zkrátka přirozený proces, neznamená to, že vlasy nemůžete nijak posílit a vypadávání zmírnit. Základem je dobrá životospráva. Jezte zdravě, omezte kouření i alkohol, nestresujte se. Dalším důležitým bodem je dobrá vlasová kosmetika, čili taková, která vašim vlasům a pokožce perfektně sedne. Dopřejte si vlasové zábaly, používejte různé oleje, kvalitní kondicionéry, šampony a další. Každý den byste si měla také udělat čas na krátkou masáž pokožky vaší hlavy, nejen že se tak příjemně uvolníte, ale také pomůžete k prokrvení pokožky hlavy, což má pozitivní vliv na růst vlasů. Na škodu nejsou ani různé bylinky, jako například kopřiva, která podporuje růst vlasů. Zkuste tedy zabrouzdat na internetu a vyzkoušejte nějaké domácí zábaly, i ty vám mohou výrazně pomoci. Pokud vám však vlasy budou vypadávat po hrstech, neotálejte s návštěvou lékaře, tehdy totiž za vypadáváním nemusí stát jen menopauza, může jít i o projev nemoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *