Padají vám vlasy? Možná máte nedostatek železa!

Dle aktuálních studií vypadávání vlasů velice úzce souvisí s obsahem železa v našem organismu. U zkoumaných žen, které totiž trápila tzv. alopecie (vypadávání…

Dle aktuálních studií vypadávání vlasů velice úzce souvisí s obsahem železa v našem organismu. U zkoumaných žen, které totiž trápila tzv. alopecie (vypadávání vlasů) se také současně potvrdila velice nízká hladina železa v krvi.

Vlas je metabolicky aktivní tkáň, která je velice náročná na dostatečný přísun živin. Vzhledem k tomu, že organismus ovšem živinami nejdříve zásobuje důležitější orgány, dostává se na vlas až v poslední řadě. Železo je jedním z nejdůležitějších prvků pro správnou funkci metabolizmu. Tento minerál se podílí na tvorbě červených krvinek a následně na přenosu kyslíku v tkáních. Zjistilo se, že nedostatek železa v organismu trápí až 30 % populace.

Velice rizikovou skupinou jsou právě ženy v reprodukčním věku, jelikož během menstruace ztratí každý měsíc velmi velké množství železa z organismu. Pokud se ztracené železo v těle nedoplní, může se postupem času problém vyvinout až v chudokrevnost (anémii). U mužů tkví nedostatek železa v těle v dietní chybě, kdy nepřijímají dostatek železa ve stravě.

Doplnit železo si můžete nejjednodušeji pomocí stravy. Nachází se totiž zejména v červeném mase, játrech, luštěninách, červené řepě, zelí, ořechách, broskvích, meruňkách, švestkách atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *