Nechte vlasy růst. Díky dýni

Není dne, abyste všude nenacházeli chomáče vašich vlasů, které vypadávají snad stále více a více. Vyzkoušeli jste už opravdu všechno. Drahé…

Není dne, abyste všude nenacházeli chomáče vašich vlasů, které vypadávají snad stále více a více. Vyzkoušeli jste už opravdu všechno. Drahé pilulky, kvalitní šampony, kondicionéry a výživné vlasové masky. Výsledek se však stále nedostavil. Co s tím?

Olej jako řešení

V boji proti vypadávání vlasů může být úspěšným společníkem právě olej. A pokud si myslíte, že na svých vlasech jste již vyzkoušeli všechny možné oleje, možná se mýlíte. Existuje jich totiž celá řada. Od těch meruňkových, přes méně známé ricinové, pupalkové až po dýňové. Právě dýňový olej je jedním z těch, které obsahují látky, které dokážou nejen výrazně omezit vypadávání vlasů, ale také jim navrátit zdravý vzhled.

Proč zrovna dýně

Dýňový olej se vyrábí ze semínek dýně, která obsahují řadu vitaminů. Těmi jsou například vitamin A, B1, B2, B6, D nebo vitamin E. Dále jsou bohatá na zinek, což je v případě vlasů velkou výhrou. Právě nedostatek zinku je totiž jednou z příčin vypadávání vlasů. Dýňová semínka jsou tak obecně zdraví prospěšná pro celý organismus.

Bohaté využití

Dýňový olej je ovšem stejně jako většina ostatních olejů známý i pro své další využití, především za studena. Použít ho můžete například na dochucení salátů, masa nebo i polévek. Zde se zkrátka fantazii meze nekladou. Mimoto je díky svým skvělým regeneračním účinkům cestou ke krásné pleti – zamezí tvorbě akné. Někteří dokonce uvádí, že lidé s nadměrným sklonem ke kazivosti zubů by jej měli zařadit jakožto součást ústní hygieny.

Kde a za kolik

Dýňový olej dnes není těžké sehnat. Prodává ho například značka Saloos, u které ho koupíte v průměru okolo 100 Kč. Pokud však chcete sáhnout po bio verzi, počítejte, že tady cena vyšplhá až na tři sta korun. Nabídka je však poměrně široká, sehnat ho tak můžete v internetových obchodech, v obchodech se zdravou výživou nebo i v některých lékárnách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *