Masáží hlavy k dobré náladě i růstu vlasů

Masáže zná kdekdo. Ne všichni však vyhledávají nebo si doma alespoň jednou za čas dopřejí masáž hlavy. K čemu je dobrá?  Nejenom,…

Masáže zná kdekdo. Ne všichni však vyhledávají nebo si doma alespoň jednou za čas dopřejí masáž hlavy. K čemu je dobrá?  Nejenom, že vám pomůže zbavit se stresu (který je mnohdy jednou z příčin vypadávání vlasů),  ale navíc i díky správnému postupu lépe prokrví pokožku hlavy a podpoří tak růst vašich vlasů. Jak na to? Existuje několik různých způsobů, stejně tak pomůcek, které vám masáž usnadní. Pojďme se podívat na některé z nich.

1. Krouživé pohyby

Nejjednodušší způsob, kterým si sami dopřejete příjemnou relaxaci jak sobě, tak i pokožce vaší hlavy. Pro jednodušší pohyby můžete použít jakýkoli olej – kokosový, olivový nebo například méně známý arganový. Začněte od kořínků. Prsty namočte v oleji a krouživými pohyby jemně masírujte hlavu. Vyvarujte se však použití nehtů, pokožku byste zbytečně dráždili. Tento způsob můžete taktéž používat během mytí vlasů. Je tak opravdu jednoduché ho zařadit jako součást takřka každodenní péče o vlasy. Ideální doba masáže je zhruba deset minut.

2. Nezapomeňte na uši

Další jednoduché masáže docílíte tak, že konečky svých prstů budete jemně bubnovat a přejíždět po celé hlavě, tak dlouho, jak budete chtít. Příjemným zakončením je masáž uší, která vás naprosto zbaví všech vašich starostí a stresu. Jemně mněte ušní lalůčky a tahejte je jakoby směrem dolů. Vše samozřejmě s citem. Uši mají mnoho nervových zakončení a jsou proto velice citlivé.

3. Vlasový „smetáček“

Tento skvělý pomocník vlasové masáže koupíte na internetu v ceně zhruba dvaceti korun. Vzhledem se dá přirovnat ke smetáku. Očekávat od něj můžete jedinečný zážitek relaxace. Masíruje akupresurní body na krku, stejně tak na hlavě. Samozřejmostí je i prokrvení vlasových kořínků, což opět přispívá k růstu vlasů. Příznivě působí i proti vzniku lupů. Masírovat se s ním můžete i sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *