Kefír: Krásnější a zdravější vlasy levně a rychle

Babských receptů nejenom na vlasy koluje mezi lidmi spousta. Někteří radí citrón pro větší lesk, olej pro hebkost a poddajnost nebo…

Babských receptů nejenom na vlasy koluje mezi lidmi spousta. Někteří radí citrón pro větší lesk, olej pro hebkost a poddajnost nebo pivo jako skvělé tužidlo. Napadlo vás však někdy vyzkoušet třeba takový kefír?

O co se jedná

Proč se o kefíru mluví jako o všeléku? Je to proto, že obsahuje spoustu kvasinek a bakterií, které jsou prospěšné například pro dobrou činnost střev. Stejně tak je blahodárný i na tak nepříjemné věci jako jsou pupínky, ekzém nebo mírné popáleniny. V obchodě většinou narazíme na kefírová mléka, ta vznikají z kefírových zrn a určitého druhu mléka.

Potěšení pro vlasy

Účinky kefírového mléka jsou však opravdu skvělé i pro naše vlasy. Nejlepším řešením je udělat si sem tam čas na nenáročný kefírový zábal. Pro koho je tato procedura vhodná? Určitě potěší ty z vás, které trápí lupy, svědící pokožka hlavy nebo naopak mastné vlasy. Na mastné vlasy je pak nejlepší kombinace kefírového zábalu spolu s citronovou šťávou či šalvějí. Pro lupy a s nimi spojenou nepříjemně svědící pokožkou hlavy bude snadným řešením zkombinovat účinky kefíru s měsíčkem nebo dobře osvědčeným heřmánkem.

A jak na takový zábal? Stačí si navlhčit vlasy a jemně do nich kefír vmasírovat. U kefíru se na rozdíl od olejů nemusíte bát promasírovat i pokožku hlavy. Kefír vlasy nezamastí a lehce se vymývá. Aby nám neutíkalo teplo, je lepší vlasy nejdříve zabalit do igelitu a poté do ručníku. Vlasy pak můžeme i přes ručník chvíli nahřívat fénem. Takhle vydržíme alespoň dvacet minut. Pak vlasy opláchneme vlažnou vodou a šamponem.

Kefírové zábaly jsou zkrátka jednoduchým řešením, jak udělat vaše vlasy krásnějšími a zdravějšími a nemusíte přitom investovat spoustu peněz do drahé kosmetiky. Kromě výše vyjmenovaných problémů si také dokážou dobře poradit s vypadáváním vlasů, po kefíru totiž rostou o poznání rychleji.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *