Co je to henna?

Měníte často barvu svých vlasů a na jejich kvalitě je to již znát? Chemické složení barev vlasům moc prospívá. Velké množství…

Měníte často barvu svých vlasů a na jejich kvalitě je to již znát? Chemické složení barev vlasům moc prospívá. Velké množství žen se proto v poslední době zajímají o šetrnější bavení vlasů, které jim může nabídnout například přírodní henna. O co se vlastně jedná?

Henna je přírodní barvivo, které dokáže dodat vlasům nejen krásnou a intenzivní barvu, ale také významně přispívá k jejich regeneraci. Toto přírodní barvivo již používala i samotná Kleopatra, tudíž si můžete být jisti, že se jedná o produkt prověřený staletími. Henna se získává z usušených a rozemletých lístků keře. Tento keř roste zejména v Indii, Egyptě a Tunisu. Měří až šest metrů, má bílé nebo žluté květy a vydává příjemnou sladkou vůni.

Samotná henna vám obarví vlasy od měděného odstínu až po mahagon. Intenzita barvy závisí na délce jejího působení. Ostatní odstíny, jako je blond, hnědý, kaštanový nebo černý, se získávají přidáním dalších přírodních barviv, jako je heřmánek, indigo nebo slupky z ořechů.

Oproti chemické barvě, která proniká dovnitř vlasu a narušuje jeho strukturu, henna nedokáže změnit barvu vlasu, ale pouze vlas obalí. Barvení henou proto musíte častěji opakovat, protože se barva vymývá. Výhodou ovšem je, že vaše vlasy nebudou nijak narušené.

Před použitím henny je dobré obličej kolem vlasů namazat velkou vrstvou krému, který uchrání vaši pleť před nežádoucím zabarvením. Po nanesení henny si vlasy důkladně zabalte do igelitové čepice a dále ještě do ručníku, aby barva působila v teple. Nejvhodnější je nechat barvu působit několik hodin, i přes noc nebo celý den. Výsledek stojí za to a vaše vlasy budou krásně vyživené a viditelně zdravější nežli po chemickém barvení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *