Jak si udržet krásu černých vlasů

Pro výrazný a nepřehlédnutelný vzhled nemusíte mít na vlasech pouze křiklavé odstíny, svoje nezaměnitelné kouzlo má také i černá barva vlasů,…

Pro výrazný a nepřehlédnutelný vzhled nemusíte mít na vlasech pouze křiklavé odstíny, svoje nezaměnitelné kouzlo má také i černá barva vlasů, která působí přímo magickým dojmem!

Černá barva na vlasy má ovšem několik odstínů, díky čemuž ji může na svých vlasech nosit velké množství typů žen. Je proto velkým rozdílem, zda zvolíte chladnou černou nebo černou s teplejším podtónem. Chladná se hodí k světlejší pokožce a teplejší je vhodná pro ženy s tmavší pletí. S výběrem odstínu barvy je proto vhodné poradit se s odborníkem.

Barvení vlasů na černo má své výhody i nevýhody. Černá barva má totiž schopnost skvěle překrýt každý odstín vlasů- blond, hnědou i červenou. Horší ovšem je, pokud se následně chcete černé barvy zbavit. Používání černé permanentní barvy totiž znamená, že se vám dostane až dovnitř vlasu a vyhnat ji odtud již potřebuje velice důkladnou práci. Před barvením si proto rozmyslete, jestli se do černé barvy doopravdy pustit.

Černá barva se nanáší na vlasy poměrně jednoduše. To jak se na vlasech chytne, ovšem také závisí na podkladu, který má. Barvit už barvené vlasy znamená sloučit odstíny dohromady a konečný výsledek může být odlišný od fotky modelky na krabičce. Z blond do černé se přechází jinak než z hnědé nebo z odstínů červené. Světlejší základ navíc při mytí barvy černé pigmenty snadněji pouští, takže může být potřeba barvení opakovat vícekrát.

Černá barva se nedoporučuje ženám s řídkými vlasy, jelikož světlá pokožka by mohla snadno vykoukávat a v kontrastu s tmavými vlasy to působí velmi neesteticky. Nošení černých vlasů taký vyžaduje dobrou péči. Důležité je sledovat si kořínky, protože ty jako první prozrazují, že černá barva není vaše přírodní. Vzhledem k tomu, že černá barva je tou nejkontrastnější barvou jsou její odrosty nejvíce nápadné. Čím více je původní barva světlejší, tím častěji byste měli dbát na pravidelné dobarvování, klidně to může být v rozmezí každé 4 týdny.

Aby vaše černé vlasy vynikly, je potřeba dodat jim patřičný lesk. Samotná barva aplikovaná na hlavu, by měla obsahovat přírodní oleje, které by neměli chybět ani ve vašem šamponu nebo kondicionéru. Vhodné je také používání balzámu pro lesk nebo stylingových vosků a sprejů. Okamžitý lesk můžete vlasům také dodat žehlením.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *