Křik, prosení a odmlouvání. I tak může vypadat situace, kdy se snažíte své ratolesti rozčesat jeho krásné, ač nepoddajné vlasy. A že o nějakém stříhání nemůže být ani řeč? I to někteří rodičové dávno zjistili. Jednou však přijde chvíle, kdy svoje dítka budete muset ostříhat, ať už vy nebo kadeřnice. Pojďme se proto podívat, jak těmto nepříjemným chvilkám předejít.
Speciální kartáče
Trápení s česáním je na každodenním pořádku především u malých slečen. Důvod je jednoduchý. Dlouhé vlasy, které navíc dokážou být husté a v ještě lepších případech i vlnité, dají každému rodiči zabrat. Bojovat s vlasy i s vašimi dětmi však nemá smysl. Lepší bude poohlídnout se po takovém kartáči, který bude vlásky cuchat na minimum. Řešením může být např. pro děti určný Tangle teezer nebo i kartáče s kančími štětinami. U toho si však dejte pozor při výběru, záleží totiž na tom, na jaké vlasy chcete kartáč používat. Existuje několik typů, některé kartáče jsou čistě z kančích štětin, ty jsou vhodně především pro jemné vlásky, u kterých nemusíte vynakládat velké síly k tomu, abyste je rozčesali. Pokud však hledáte něco na husté vlasy, ideální bude kombinace kančích štětin a vláken umělých. Ty vlasy bez problémů rozčešou, díky přítomnosti štětin zas nebude celá procedura bolestivá.
První stříhání
U nejmenších dětí bývá první stříhání občas problém. Někteří rodiče jsou radši, když si svého potomka v klidu ostříhají doma, jiní ho raději svěří přímo kadeřníkovi. Jak ale dítě na takovou první velkou změnu připravit? V prvé řadě se mu snažte vysvětlit, že stříhání vlásků opravdu nebolí. To je totiž samozřejmě první a největší obava každého dítěte. Pokud to nepomůže, řekněte dítěti, že i vy si vlasy stříháte. Máte doma starší děti? Nechte je, ať svému sourozenci vše vysvětlí. Sourozenecká autorita totiž někdy funguje lépe, než ta rodičovská. A pokud nakonec půjdete přímo ke kadeřníkovi, nezapomeňte s sebou přibalit i oblíbenou hračku