Jak na padání vlasů?

Vlasy podléhají přirozeným biorytmům. Během dne vypadne průměrně 90 až 100 vlasů, přičemž každý vlas vypadne zhruba po sedmi letech. I…

Vlasy podléhají přirozeným biorytmům. Během dne vypadne průměrně 90 až 100 vlasů, přičemž každý vlas vypadne zhruba po sedmi letech. I když vypadne z vlasového kořínku, neznamená to, že je kořínek prázdný. Z jednoho kořínku totiž mohou růst až tři vlasy nezávisle na sobě.

Jak poznat, že vlasy nadměrně vypadávají

Fakt, že vám vlasy vypadávají více nežli by měly, zjistíte jednoduše-a to tak, že vám i po důkladném pročesání budou vypadávat neustále další a další vlasy. Během extrémního padání vlasů také dochází k jejich celkovému oslabení, mají tendenci plihnout a špatně se tvarují. V tomto případě je důležité, začít pátrat po příčině padání vlasů. Důvodů může být hned několik: hormonální změny, menopauza, po nemoci, braní některých léků, stres, špatná životospráva atd.

Nežádoucí vliv testosteronu

Padání vlasů velice často způsobuje výskyt testosteronu – DHT, který se ve velké míře zachycuje u vlasového kořínku, kde vytváří neprodyšný obal a vlas se pod tímto nánosem přestává vyživovat. Vlas začíná slábnout a nakonec vypadne. Některá profesionální kosmetika obsahuje látky, které pomáhají neutralizovat DHT a oddálit hormon co nejdále od vlasového kořínku. Díky tomu se tak umožní potřebný přísun živin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *