Jak bojovat proti vypadávání vlasů?

Pokud chcete zamezit vypadávání vlasů, je dobré začít změnou jídelníčku, který by měl obsahovat hlavně konzumaci ryb, rýže, luštěnin, zeleniny a…

Pokud chcete zamezit vypadávání vlasů, je dobré začít změnou jídelníčku, který by měl obsahovat hlavně konzumaci ryb, rýže, luštěnin, zeleniny a ovoce. Dále je dobré jíst například sezam, dýňová semínka, slunečnici a vlašské ořechy, protože obsahují různé minerální látky, stopové prvky a nenasycené mastné kyseliny. Také můžete vyzkoušet nějaký volně prodejný doplněk stravy, který je přímo určený proti padání vlasů. Pro externí aplikaci je dobré používat výrobky s obsahem látky Aminexil, který zabraňuje tvrdnutí kolagenu a vápníkových solí kolem vlasového váčku. Prodlužuje fázi růstu vlasů a zvyšuje jejich hustotu. Dále je známo, že derivát Omega 6 stimuluje aktivitu vlasového folikulu a vitamíny B3, B5 a B6 poskytují vlasové pokožce potřebnou výživu. Výsledky nedávné studie také prokázaly, že kofein je schopen neutralizovat nežádoucí účinky testosteronu a dokonce stimuluje růst vlasů na běžnou úroveň.

Například je dobré vyzkoušet šampon L´Oréal Professionnel Série Expert Density Advanced pro obnovení hustoty vlasů. Složení obsahuje vitamín B3 a omega 6. Šampon obnovuje poškozené vlasové vlákno a podporuje správné prokrvení pokožky hlavy. Stimuluje buněčnou aktivitu a tím navrací vašim vlasům hustotu a zdravý vzhled. Přípravek je vhodný ke každodennímu použití.

 Dalším skvělým přípravkem od L´Oréal je kúra proti padání vlasů Professionnel Série Expert Aminexil Control. Bojuje proti vypadávání vlasů způsobené špatným ukotvením vlasového kořínku a zároveň vyživuje a stimuluje aktivitu vlasových kořínků. Po pár týdnech jsou výsledky viditelné, je sníženo vypadávání vlasů a vlasy jsou pevnější. Kúra obsahuje látku Aminexil zabraňující tvrdnutí kolagenu, který vytlačuje vlasy z vlasového kořínku k povrchu kůži. Provedená studie na 130 osobách trpících vypadáváním vlasů z této příčiny měla jasný a pozitivní výsledek, po 6 týdnech používání Aminexil Control bylo padání vlasů sníženo o 8 %. Ampulky s přípravkem se aplikují 1 x denně na umyté a prosušené vlasy ručníkem. Léčivou látku je dobré nanášet přímo ke kořínkům vlasů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *