Bylinkami proti vypadávání vlasů

Genetika, stres, počasí nebo špatná strava. To všechno ovlivňuje vypadávání vlasů větší nebo menší mírou. Ačkoli hraje nejdůležitější roli genetika, neznamená to,…

Genetika, stres, počasí nebo špatná strava. To všechno ovlivňuje vypadávání vlasů větší nebo menší mírou. Ačkoli hraje nejdůležitější roli genetika, neznamená to, že nemůžete alespoň částečně ovlivnit růst vašich vlasů. Kromě nejrůznější kosmetiky a pilulek zkuste pro jednou sáhnout po bylinkách. Vaše vlasy to pro jednou určitě ocení.

Lichořeřišnice větší

Tato bylinka je řešením pro vícero problémů, nejenom pro vypadávání vlasů. Přispívá k léčbě močových cest či jiných zánětů. Viditelně podporuje růst vlasů. Na internetu seženete lichořeřišnici v podobě tinktur, které můžete užívat jak vnitřně, tak i vmasírovat do pokožky hlavy. Je dobré tuto bylinku užívat alespoň po dobu dvou měsíců, kdy se ve většině případů vlasy viditelně zlepší a začnou více růst. Odvar z lichořeřišnice si můžete vyrobit i doma. Stačí povařit květy lichořeřišnice (zhruba dvě hrsti) v půl litru vody, poté scedit a nanést na umyté vlasy.

Odvar z kopřivy

Oproti předchozí bylině jsou účinky kopřivy známé. Blahodárně působí na pokožku vaší hlavy, zbavuje lupů a s tím i spojeného svědění. Proti vypadávání vlasů můžete vyzkoušet vývar z listů kopřivy. Listy povařte ve vodě zhruba půl hodiny, můžete do ní přidat i pár kapek octa. Po přecedění a vychladnutí přelijte odvarem umyté vlasy.

Přeslička rolní

Ani tato rostlinka není příliš známá ve vztahu k posílení vlasů. Doma si můžete vyrobit odvar z lodyh přesliček. Stačí jich posbírat zhruba osm a rozdrtit je. Poté je povaříme v 600 ml vody, necháme vyluhovat, vychladnout a scedíme. Odvarem pak umyté vlasy opláchneme.

Odvary z ostatních bylinek

Pro celkovou regeneraci a podporu růstu vlasů můžete využít i další odvary z bylinek. Listy břízy bělokoré zamezují vypadávání vlasů a zároveň účinně bojují proti lupům. Dalšími bylinkami s blahodárnými účinky proti vypadávání vlasů a jejich celkové regeneraci je například levandule či heřmánek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *