Barvící šampony: vyzkoušejte si být zrzkou. Třeba jen na týden.

Možná, že jste o barvících šampon vždycky jenom slyšeli, ale zatím jste neměli odvahu nebo chuť je vyzkoušet. Přitom se jedná…

Možná, že jste o barvících šampon vždycky jenom slyšeli, ale zatím jste neměli odvahu nebo chuť je vyzkoušet. Přitom se jedná o dobrou vychytávku, která vám umožní vyzkoušet, jak byste vypadala s jinou barvou vašich vlasů. Pojďme se proto na barvící šampony podívat zblízka.

 Proč jej použít

Jak už bylo zmíněno výše, pomocí šamponu si můžete vyzkoušet, zda vám daná barva bude slušet či nikoliv. Zároveň je samozřejmě mnohem méně agresivní než klasické barvy. Pokud jej nebudete používat každý týden, nemusíte se bát, že byste vlasům přitěžovali. Výhodou je i to, že vymývací šampony vydrží většinou jen chvíli (i zde se situace liší podle toho, jaký druh šamponu koupíte, někdy vydrží například až dvacet vymytí, jindy třeba pouhých šest), takže pokud se vám výsledná barva nebude líbit, stačí vydržet několik umytí a bude v podstatě pryč. Nemyslete si však, že šampony umí i takové radikální změny barev jako třeba z černé na blond. Odbarvovat samozřejmě neumí.

Jak na to

Aplikace barvícího šamponu je velice jednoduchá. V baleních většinou najdete přesný návod, jak šampon použít, stejně tak byste tam měla najít i jednorázové rukavice pro nanesení šamponu. Vždy se řiďte návodem šamponu. Pokud výrobci píší, že je třeba použít celé balení, pak jej použijte a nesnažte se tak na šamponu ušetřit. Akorát docílíte toho, že vám barva například vůbec nechytne. Vlasy se většinou navlhčí a šampon na ně zkrátka nanesete. Dávejte si však pozor, abyste nevynechala žádné místo. Chodit se skvrnitými vlasy by se vám totiž nemuselo líbit.

Kde a za kolik

Šampony, které vám vlasy dočasně přebarví, koupíte všude. V každé drogerii i na internetu. Vybírat můžete z řady známých i méně známých značek, podle toho se také pohybují ceny šamponů. Sehnat je můžete od 40 korun výš.

Jedna dobrá rada na závěr: pro začátek zkuste koupit šampon, který vydrží například jen šest umytí. Vyzkoušíte si, jak celá procedura funguje a navíc – šampony většinou vymýváte z vlasů delší dobu, než je na letáčku uvedeno. Navíc pokud máte světlejší vlasy, určitě s tímto počítejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.