Jak barvit vlasy

Velká část žen si vlasy barví sami doma. Není divu, domácí barvení má bezesporu několik výhod, jednou z největších je zajisté finanční…

Velká část žen si vlasy barví sami doma. Není divu, domácí barvení má bezesporu několik výhod, jednou z největších je zajisté finanční stránka. Aplikace barvy není zase tak obtížné, stačí k tomu jen trocha zručnosti a dodržování návodu na krabičce s barvou. Zároveň se také můžete nechat inspirovat našimi skvělými tipy jak snadno dosáhnout co nejlepšího výsledku při barvení.

Rady před barvením:

 1. Několik dnů před samotným barvením se snažte vyvarovat používání kondicionérů nebo různých vlasových masek. Tyto přípravky totiž mají tu schopnost, že uzavírají povrch vlasu a barva tak potom do vlasu hůře proniká. Barvení vlasů se také nedoporučuje dva týdny před nebo po trvalé ondulaci.
 2. Před barvením vlasů permanentní barvou vlasy nemyjte. Na vaší pokožce tak díky tomu zůstane důležitý ochranný film, který zabrání možnému podráždění pokožky barvou.
 3. Pokud chcete zabránit nevzhlednému ulpění barvy na pokožce kolem vlasů, uší a na krku, namažte si pleť na těchto místech krémem.
 4. Před samotným barvením si vždy udělejte malý test kožní snášenlivosti. Naneste malé množství barvicí směsi na kůži v loketní jamce a 45 minut počkejte. Jestliže vaše kůže výrazně zrudne, raději vyzkoušejte jinou barvu.
 5. Pro barvení vlasů si připravte: balení barvy, sklenici nebo misku k přípravě směsi, starý ručník k ochraně oblečení, hřeben nebo štětec na vlasy k nanášení barvy, hřeben s řídkými zuby, nůžky a hodinky.
 6. Před barvením si nasaďte přiložené ochranné a do připravené misky nebo sklenice vytlačte obsah sáčků s emulzí a také všechen barvicí krém z tuby.
 7. Před samotným barvením vlasy nikdy nenamáčejte!

 Tipy pro barvení:

 • Barvu nanášejte na vlasy rovnoměrně a pomocí nanášecího štětce začněte od týla.
 • Barvu nechejte na vlasech působit po dobu, která je uvedena  v návodu k použití, nejčastěji to bývá 30-45 minut.
 • Odlišný postup zvolte, pokud potřebujete obarvit pouze odrosty. V takovém případě se směs nanáší pouze na odrostlá místa. Barvu se poté nechá působit tak, jak je uvedeno v návodu.
 • Cca 10 min před uplynutím doby působení, rozčešte vlasy rovnoměrně kartáčem.
 • Po uplynutí doby působení vymývejte barvu z vlasů tak dlouho, dokud nebude barva čistá. Poté vlasy umyjte šamponem

Skvělou nabídku všech odstínů barev za skvělé ceny naleznete zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *