vlasy-2

Jak prodloužit barvu

Barvení vlasů se v současnosti pro většinu žen stalo naprostou samozřejmostí. Po pár umytí však barva začne vypadat mdle, nevýrazně a bez…

Barvení vlasů se v současnosti pro většinu žen stalo naprostou samozřejmostí. Po pár umytí však barva začne vypadat mdle, nevýrazně a bez lesku. Vlivem barvení navíc často zůstávají vlasy poškozené, hrubé a nepříjemně zcitlivěné. Jak oživit barvu a lesk vlasů a zároveň jim dodat novou vitalitu?  Více se dočtete v následujícím článku.

Jak dochází k vyblednutí barvy?

Při barvení dodáváme našim vlasům barevné pigmenty, které jsou obsaženy v barvě. Když tyto barevné pigmenty na vlasech ulpí, začnou odrážet světlo a vytvoří tak určitý požadovaný barevný odstín. Vlivem času a mechanickým poškozením se však začnou tyto barevné pigmenty z vlasů uvolňovat a z povrchu vlasů se začnou odlupovat malé šupinky. Barva na vlasech tak začne být nesouměrná a vytváří se nežádoucí matný vzhled, který postrádá jakýkoliv život a lesk.

Vlasy dokonale odrážejí světlo pouze tehdy, pokud jsou zdravé a jejich povrch je jednotný a hladký. Jestliže jsou ovšem mechanicky poškozené nebo poničené okolními vlivy jako je slunce, mráz nebo mořská voda, může docházet k nežádoucímu narušení struktury vlasů. Proto je velice důležité o své vlasy pečovat kvalitní kosmetikou a předcházet jejich poškození.

Jak účinkuje profesionální vlasová kosmetika?

Přípravky, které jsou speciálně navrženy pro barvené vlasy, dokážou barvu na vlasech udržet o pár týdnů déle a zároveň pečují o vlasovou strukturu. Obsahují totiž speciální mikročástice a rostlinné výtažky, které dokážou vyplnit drobná poškození ve vlasech. Používat tak můžete exkluzivní šampony, kondicionéry, masky nebo séra, která vlasy cíleně vyživují, uhlazují a zabraňují dalšímu uvolňování barevných pigmentů na povrchu vlasu. Skvělou profesionální kosmetiku nabízejí například značky: Lóreal Professionnel, Kérastase, Redken  nebo Schwarzkopf.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *