pearls2-854089-m

Chcete změnu? Zkuste ombré

Nebaví vás už barva vašich vlasů? Zároveň je  ale nechcete mučit každý druhý měsíc neustálým barvením odrostů? Pak by pro vás…

Nebaví vás už barva vašich vlasů? Zároveň je  ale nechcete mučit každý druhý měsíc neustálým barvením odrostů? Pak by pro vás mohlo být řešením ombré. Jedná se o metodu, při které budou vaše vlasy postupně zesvětlovat směrem ke konečkům. Pro koho je metoda vhodná a v čem spočívá se dočtete v následujících řádcích.

O co jde

Jak již bylo zmíněno výše, jedná se o typ účesu, kdy vaše vlasy postupně přechází od tmavé u kořínků po světlou barvu na konečcích. Velkou výhodou ombré je fakt, že pokud je uděláno správně, vše vypadá přirozeně právě díky postupnému zesvětlování. Bezesporu velkým plusem je, že nemusíte k vašemu kadeřníkovi utíkat pokaždé, kdy vám barva u kořínků odroste. K tomuto vlastně nikdy nedojde, jelikož vlasy u kořínků jsou vaše přirozená barva. Ombré ve skutečnosti znamená francouzsky stínování. Jeho název tedy odpovídá i vzhledu tohoto účesu.

Je pro mě ombré to pravé?

Tato metoda je ideální například pro brunety, černovlásky či zrzky, které by rády rozzářily svou dosavadní barvu světlejšími tóny. Opačně je tomu u blondýnek. Ty by na rozdíl od tmavovlásek musely počítat s častým dobarvováním vlasů. Ombré se taktéž nedoporučuje pro ženy se slabými a poškozenými vlasy.

Doma nebo u profesionála?

Pokud nad ombré metodou přemýšlíte, je dobré důkladně zvážit, zda si na ni troufnete sami, anebo se svěříte do rukou zkušenému kadeřníkovi. Je důležité si uvědomit, že ombré není jen barvení vlasů, zásadní je docílit přirozeného přechodu od tmavé barvy až po tu nejsvětlejší. Může se totiž stát, že barvu nanesete špatně a nakonec stejně budete muset nějakého profesionála navštívit a zaplatíte tak nakonec jak za barvu, tak i za kadeřníka. Pokud ovšem neznáte žádné kadeřnictví, ve které by ombré dělali například některé vaší známé, není na škodu na internetu vyhledat zkušenosti ostatních žen s touto metodou u různých kadeřnic. Můžete se tak vyhnout nepříjemnému překvapení. Ne každý kadeřník je opravdu schopný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *