Jak vybrat vhodný odstín barvy

Každá z nás touží mít krásnou barvu vlasů. Pokud vás příroda neobdařila výrazným odstínem, potřebujete skrýt první šediny a nebo prostě jen…

Každá z nás touží mít krásnou barvu vlasů. Pokud vás příroda neobdařila výrazným odstínem, potřebujete skrýt první šediny a nebo prostě jen rádi experimentujete, nechejte se inspirovat jednoduchými radami, jak správně postupovat při výběru barevného odstínu.

Nejsnadnější způsob, jak vybrat vhodný odstín, který by vypadal na vašich vlasech přirozeně, je orientovat se podle toho, jaký jste roční typ. Podle barvy pleti a očí se rozlišují čtyři základní typy- jarní, letní, podzimní a zimní.

Jarní typ:

Ženy, které patří do kategorie jarního typu, mají modré nebo zelené oči a světlou nebo broskvovou pleť. Velmi často také mají na pleti pihy. Pro tento typ není vhodné volit příliš tmavé odstíny, ale raději vsadit na přirozenost. Hodí se tedy pro ně odstíny od nazlátlé až měděné barvy.

Letní typ:

Ženy letního typu mají modré a zelené oči a jejich pleť je bledá až lehce růžová. Pro tyto ženy jsou vhodné jakékoliv odstíny blond či světle hnědé, které je možno i zkombinovat. Vyvarovat by se měly odstínů měděných až červených.

Podzimní typ:

Modré, zelené nebo hnědé oči mají představitelky podzimního typu. Jejich pleť je růžová a mohou mít i pihy. Pro tyto ženy jsou nejvíce vhodné barvy zlatavé a měděné. Vyhnout by se měly tmavým a studeným odstínům.

Zimní typ:

Jestliže máte velice světlou pleť, která působí chladně a k tomu tmavé oči, patříte do zimního typu. Těmto ženám sluší studené odstíny, mohou volit barvy s nádechy mahagonu nebo hořké tmavé čokolády. Pokud chcete zvolit blond odstíny, tak doporučujeme zachovat vždy tmavý podklad (například v melíru).

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *